Pár slov o mně..

Kontakt.: Marcela Hanušová Priessnitzová, Tel.: 608799777, e-mail.: priessnitzova@centrum.cz

rip

Čekáte-li, že si zde přečtete něco jako můj životopis, který se přikládá k přihláškám do školy, k žádostem o práci atd., tak Vás zklamu. To všechno, co se kdy stalo, to už bylo. Na minulosti bychom neměli být závislí a ani na ní nemůžeme stavět současnost nebo budoucnost. Žijeme teď a tady. To co teď a tady tvoříme, tvoříme jak nejlépe dovedeme, v souladu s vlastními morálními zásadami. Vlastně nemám ráda slovo zásada . Už to, že si vytváříme vlastní zásady, sami sebe nevědomky svazujeme a podřizujeme něčemu, co nám třeba zrovna není příjemné. Ale s těmi vnitřními, morálními zásadami souhlasím. Člověk může všechno. To je přece nádhera! Můžeme si opravdu dělat, co chceme, co je nám příjemné a milé, ale jednu věc si při tom musíme vždycky uvědomovat, a sice to, že nikdy nesmíme omezit či ovlivnit nikoho jiného bez jeho souhlasu! Jednoduše řečeno NEUBLIŽOVAT jiným bytostem kvůli svému chtění.

Dřív jsem bývala, jako většina lidí v této společnosti, zmítána okolními vlivy. I když jsem milovala přírodu a věnovala se například skautingu, tak když si teď vzpomenu na to období, které trvalo, když vynechám období dětství, téměř dvacet let, tak mám pocit, že jsem žila jenom jako. Dělala jsem činnosti, které se slušelo dělat. Někde ve svém nitru jsem měla schované jiné pocity, ale ty byly potlačeny. Příliš jsem se zabývala tím, jak bude okolí reagovat na to, co já udělám, vymyslím atd…

Jednoho dne, přesně nevím jaká situace to způsobila, nastal zlom. Bylo to kolem roku 1998. V roce 1999 bylo zatmění Slunce a prý v okamžiku zatmění pozitivní energie více posílila a negativní ještě více klesla. Mnoho lidí si tímto okamžikem začalo uvědomovat jisté změny a myslím, že i pro mě byl toto start k pochopení, takové moje „vstání z popela“. Uvědomila jsem si, že tak, jak žiju, nejsem šťastná. Měla jsem z pohledu společnosti všechno – manžela, děti, dům, práci, kdo by si přál víc. Ale já jsem cítila, že nic z toho co mám, kromě mých skvělých dospívajících dětí, mi nepřináší radost, a že mám hodně blízko k tomu, aby se ze mě stala protivná usedlá ženská.

Byl nejvyšší čas začít se zabývat sebou. Zaposlouchala jsem se do svého nitra a uvědomila jsem si moc důležité věci. Vybavilo se mi, jak jsem bývala v dětství vnímavá a intuitivní. Začala jsem se více zajímat o své podvědomí, poslouchat co mi sděluje a postupně jsem vstřebávala čím dál víc informací souvisejících s duchovnem. Přicházeli mi do cesty různí lidé, různé informace a já jsem začala podvědomě třídit a vybírat si, co je pro mě důležité a kudy povede moje další cesta.

Na této cestě jsem zavadila např. o křesťanství, pohybovala jsem se nějaký čas mezi lidmi přijímajícími tuto víru, ale nenalezla jsem zde to, co jsem hledala. Současná církev je spolek, který sice má nádhernou podstatu základních myšlenek, ale příliš své ovečky omezuje. Hlásá to, aby si lidé navzájem pomáhali, což je krásné, ale na druhou stranu obětovali sebe, což zase, dle mého názoru, tak krásné není. Mám pocit, že není nic krásného na pomáhání druhým, když naše vlastní království trpí. Cítila jsem, že jsme na této Zemi každý sám za sebe a s těmi druhými se máme mít rádi a navzájem si pomáhat a co nejvíce si během života zkrásňovat duši. S těmito myšlenkami jsem se více přiblížila k východním náboženstvím. Bližší je mi myšlenka, že se můžeme mnohokrát narodit a tu svoji dušičku si neustále vylepšovat. Vlastními zkušenostmi jsem následně zjistila, že to tak opravdu je. Ona i v Bibli byla kdysi pasáž o reinkarnacích, ale v zájmu lepšího ovládání oveček, prý byla vymazána.

Nejsem tedy součástí žádné náboženské organizace. Mám jen takovou svoji vlastní víru, ve které jsou hlavními myšlenkami dobro a láska a s tím spojené uvědomění si sounáležitosti Člověk – Země – Vesmír.

V tomto mém zlomovém období kolem roku 1998 jsem si úplně přestala rozumět s manželem. Pouze jsme celá ta předchozí léta žili jen vedle sebe. Tento vztah bez lásky mi přestal vyhovovat, uvědomila jsem si, že ještě chci nějakou dobu žít, ale nějak lépe. Rozvodové období probíhalo dost dramaticky. Nejhůře jsem prožívala to, že moji rodiče tyto mé kroky nemohli pochopit. Jejich pohled na tuto situaci byl ten, že bořím kvůli své sobeckosti spořádané manželství. Měla jsem deprese z toho, že jsem vnitřně cítila co musím udělat a z vnějšku jsem musela čelit opačnému tlaku a to od lidí pro mne nejbližších. Teď už vím, že toto byly také jen zkoušky odněkud shora, tak se tomu teď už jen směju. S rodiči mám v současnosti opět bezvadný vztah. Všechny ty nepříjemnosti jsem zvládla a přijala jsem zpět své rodné jméno Priessnitzová. Po čase, 7. 7. 2007 jsem se podruhé provdala. Do mého života vstoupil muž, kterého jsem, aniž bych věděla že někde existuje, vídala ve svých meditacích, a kterého když jsem pak ve skutečnosti potkala, jsem okamžitě poznala a věděla jsem, že s tímto člověkem se toho máme navzájem ještě spoustu naučit, že právě potřebuji mít vedle sebe tyto jeho energie, a že jsme byli Vesmírem přivedeni k sobě. Vzájemně se neustále podporujeme v duchovním vývoji, stali jsme se vegetariány a snažíme se rozsévat světýlka všude kolem sebe.

Když se člověk ocitne, v určitém období života, hodně na dně, probudí se v něm zvláštní schopnosti. V mých krizových obdobích mne mé podvědomí přivedlo k práci s energií. Začala jsem se zabývat energií a vším co se práce s ní týká. Cítila jsem, jak mýma rukama proudí energie. Neznalá Reiki ani jiných způsobů práce s energií, jsem si nechala ze zájmu dálkově (ca 100 km daleko) poslat od kamaráda energii a při tomto velmi silném proudu energie, kterou přijalo moje tělo s poměrně značnými problémy, jsem si uvědomila bloky v toku energie skrze mé tělo. Zjistila jsem si, kde se nejblíže od mého bydliště cvičí taichi (v té době v r.2000 to bylo 40 km) a každý týden jsem se toto cvičení jezdila učit. Kontaktovala jsem léčitele a zajímala se o léčení energií. Chodila jsem meditovat a čerpat energii k Labi pod topoly, aniž bych v té době věděla, jak silnými energetickými zářiči jsou právě topoly. Tehdy jsem pochopila, že existuje ničím neomezená bezpodmínečná láska, která lze rozdávat a která se vzápětí v podobné formě nádherně vrátí. Mnohokrát jsem četla o způsobech předávání energie bez vyčerpání energie léčitele. Jakoby obloukem jsem několik let obcházela kolem Reiki, jako kolem horké kaše až jsem nějakou „náhodou“ jednou potkala ty správné lidi a byla jsem do všeho vlastně postrčena. S prvním zasvěcením do Reiki přišel můj velký posun. Ačkoliv toto bylo také provázeno různými mými zkouškami, měla jsem obrovskou radost z toho, že mé poznání dostalo konkrétní podobu. Abych co nejvíc pronikla do tajů práce s energií, postupně jsem prošla kurzy Reiki u pěti mistrů, všude dostala další zavěcení a teprve jsem se začala cítit ve „své kůži“ :-) . Protože jsem začala okamžitě pomáhat lidem, dostala jsem chuť poskytnout jim i zasvěcení do Reiki, aby i oni sami sobě mohli dopřávat toto všeuzdravující potěšení.

Od ledna 2005 jsem Mistrem a učitelem Reiki, díky mému skvělému Mistru Reiki Honzíku Macháčkovi. Za krátko pak následovala zasvěcení do Mistra Sílámátá Reiki, Imara Reiki, mám za sebou kurzy RUŠ, Kineziologie, Hlubinné abreaktivní psychoterapie a Dornovy metody, přijala jsem Archandělské zasvěcení a mistrovské zasvěcení energií Ra-sheeba, včetně zasvěcení Boha Slunce, jsem Mistrem Shambally 1024 a dál neustále pracuji na svém vlastním čištění a posouvání sebe blíž a blíž k té nejčistší lásce, ke které je třeba se posunout v této zvláštní, ale nádherné době. Absolvovala jsem kurz makrobiotické stravy u paní Naděždy Kubíkové a tyto zkušennosti s radostí předávám i zákazníkům v mé prodejně Zdravé výživy v Kolíně. Tady uplatňuji i znalosti Homeopatie, do kterých stále hlouběji postupně pronikám ve škole Homeopatie, kterou s manželem studujeme. Jsem šťastná za to, že mým neustálým posunem a napojením na bytosti světla, mohu lidem pro zlepšení jejich zdraví, psychiky a harmonie poskytnout už opravdu hodně.

V počátcích mé znovunalezené duchovní cesty jsem nahlédla i do věšteckých umění, zajímalo mě čtení z ruky, numerologie, astrologie, tarot, práce s kyvadlem, ale těmto metodám se věnuji pouze okrajově, chovám k nim posvátnou úctu, ale není to moje cesta. Od manžela jsem dostala před lety křišťálovou kouli, po které jsem léta toužila, která mi poskytuje skvělé meditační zážitky.

Používám učení osvícence, nesmrtelného hraběte Seint Germaina. Toto učení mi dává nesmírné možnosti při tvoření a zhmotňování myšlenkou, je v něm hluboké poznání principů Vesmíru, podle kterého se snažím žít a toto učení předávám dál, jako bonus k mým kurzům Reiki.

Jsem moc ráda, že mám podporu v mých, dnes již dospělých dětech a v mém manželovi. To, co dělám je zajímá a mají radost z každé pomoci, kterou mými schopnostmi a možnostmi potřebným bytostem poskytuji. Tito mí nejbližší vstřebali pravidla a zákony Vesmíru, která jim v životě velmi pomáhají a i když třeba podvědomě, předávají energii lásky i do okolí svých známých a všude tam, kde se pohybují, což je nádherné.

Myslím, že vším tím co dělám navazuji na historii mých předků. To, že se snažím pomáhat lidem k uzdravení a k vnitřnímu klidu, mám už nějak v krvi, vždyť známý český (nebo moravský :-) ) léčitel Vincenz Priessnitz z Jeseníku (rodokmen najdete ve zvláštní sekci těchto stránek), objevitel vodoléčby a zakladatel Lázní Jeseník, pocházel právě z našeho rodu.

Děkuji jemu, děkuji Bohu, celému Vesmíru a Vám všem!

wp-20150

Ze hřbetu koně je krásný pohled na svět :-) (Jeseníky, léto 2015)

ja-pavlicek-snezka-a-inverze

Inverze na Sněžce a my dva :-)

ja-a-moje-mala-carodejka

Já a moje malá čarodějka, dnes již maminka mého vnoučka :-).

julianka-600

Julianka, naše adoptovaná holčička z Keni, s naší rodinnou fotkou. Rok 2008. Nyní je z ní už slečna a chystá se na střední školu :-)

4–3–2012-moje-padesatriny-600

Moje padesátiny 4.3.2012 a rodinka :-). Čas je ale relativní veličina a mně je vždycky tolik, kolik právě chci, aby mi bylo :-)

benatky-7–7–2012–5-let-vyroci

Benátky 7.7.2012 – 5 let výročí

dsc4360-kopie-600

Dovolená s dětmi a vnoučátky.

jako-na-starem-belidle-babicka-s-vnoucaty

Jako na Starém Bělidle – babička s vnoučátky:-)

veverci-mladatka-v-me-dlani

Veverčí mláďátka v mé dlani

malta-zapad-slunce-2013

Malta – západ Slunce

berounka

Berounka

Napsal Marcela Hanušová Priessnitzová, tisk, přečteno 42115x

Hotely, penziony a další ubytování v České republice