Rok osvícení

Nechte se životem vést… :-)

Charlese Virtue o roce 2012, o roce dalšího osvícení!

Ať už si toho jste nebo nejste vědomi, rozhodli jste se žít v úžasné etapě lidského vývoje. Jak se naše společnost vyvíjí, stále více z nás se probouzí a uvědomuje si, že být naživu znamená být šťastný. Bohužel těsně za tímto probuzením následují obavy. Je to krásné a matoucí soužití nadšení a opatrného našlapování, které často vede k tomu, čemu říkáme „duchovní paralýza“. Ta nastává, když nám náš vnitřní hlas říká, že je načase, abychom provedli velké změny v životě. Je to období, kdy máme pocit, že vzduch i slunce cítíme jako nikdy předtím a vnitřně se připravujeme na to, co může přijít. Ale zároveň jsme ve své hlavě chyceni logistickou pastí tak velkého kroku. Naše mysl nám často říká, že jsme jen hloupí snílci. I přes tyto myšlenky ale hluboko v nás hoří naděje, která nám nedovolí se vzdát, i když to z pohledu okolního světa může vypadat, jako když se na nás valí problém za problémem. S potěšením vám oznamuji, že vaše schopnosti manifestace nikdy nebyly silnější nebo důležitější! Vibrace naší planety jsou tak vysoké jako ještě nikdy, a tak naše myšlenky jsou doslova vpisovány do naší reality. Tato klíčová a zároveň tvůrčí doba je rozcestím na cestě každého člověka – to, co uděláme teď, ovlivní naši budoucnost. Teď už prostě nemůžeme nechat obavy, aby nás brzdily. Určitě jste si už všimli, že v médiích je vyvolávání strachu v lidech na rekordní úrovni. Zdá se, že jde o životní dílo lidí, kteří za to nesou zodpovědnost – zavalit nás problémy tak obrovskými, že se nám zdá, jako by se okolní svět rozpadal. Je to proto, že nikdy nebylo jednodušší dostávat se do extrémů. Můžeme být extrémně šťastní, ale také můžeme žít v extrémním strachu. Je to naše volba. Henry Ford kdysi řekl: „Ať už si myslíte, že můžete nebo že nemůžete, máte pravdu!“ Jsem tu, abych vám připomněl, že můžete. Nikdy nebylo důležitější než teď v to věřit. Rád bych se s vámi podělil o několik technik, které vám pomohou uvést sny a naděje do života bez ohledu na to, že vaše mysl říká, že je to nerealistické.

  • Nikdy nepřestávejte snít: Ve svém volném čase, nebo těsně předtím, než půjdete spát, nechte ve své mysli pouze myšlenky a obrazy toho, co si ve svém životě nejvíce přejete. Část vaší mysli se bude snažit vám říci, že je to jen fantazie – vaším úkolem je překonat to a nedovolit obavám, aby vytlačily vaši vizi.
  • Jednou denně změňte svoji frustraci na přání: Příště, až se ocitnete v přeplněném výtahu, uvíznete v dopravní zácpě nebo se ocitnete v těžké a hektické situaci v práci nebo ve společnosti – na jednu vteřinu se zhluboka nadýchněte a umožněte zadržené energii odejít. A teď věnujte pozornost tomu, co byste dělali radši, i kdyby to bylo něco, co by ostatní považovali za neproduktivní nebo hloupé.
  • Poznejte svoji vlastní hodnotu: Mějte na paměti, že když vás ostatní posuzují nebo se vám snaží říct, čeho jste nebo nejste schopni, pak jsou omezeni tím, co oni sami zažili nebo se naučili ve svém životě. To znamená, že oni nejsou vy a ani nikdy nebudou. Sny o lepším životě je „tajemství“ úspěchu a staré nemoderní myšlení, že „nemůžete", je jen něco, co platilo v minulosti.
  • Požádejte Anděly o znamení: Andělé jsou teď v nejvyšší pohotovosti, oni vědí, jak důležité je pro nás neztratit naději, a stejně jako dříve jsou ochotni nám ukazovat cestu. Až budete příště přemýšlet o svých cílech, požádejte Anděly, aby vám ukázali znamení, které vám potvrdí vaši cestu a povede vás po ní.
  • Buďte vděční v předstihu: Když pomineme lásku, tak vděčnost je naší největší silou. Vyprávějte vesmíru i Andělům, že jste vděčni za to, co jste obdrželi a co ještě obdržíte. Tak sladíte svou duši a své sny v úplnou harmonii. Tím, že říkáte děkuji, když je naplnění vaší touhy teprve v procesu, přesouváte své vědomí do otevřené roviny přijímání.

Napsal Marcela Hanušová Priessnitzová, tisk, přečteno 752575x

Hotely, penziony a další ubytování v České republice